ENG

Warsztaty do aktualnych wystaw

Warsztaty do aktualnych wystawWarsztaty do aktualnych wystawWarsztaty do aktualnych wystawWarsztaty do aktualnych wystawWarsztaty do aktualnych wystawWarsztaty do aktualnych wystaw

Zapraszamy do udziału w warsztatach do aktualnych wystaw organizowanych przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Zajęcia prowadzone przez artystów i doświadczonych edukatorów rozwijają zdolności plastyczne i poznawcze oraz poruszają wątki ekologiczne i przyrodnicze.

Dla starszych dzieci i młodzieży organizowane są lekcje muzealna w formie oprowadzań performatywnych – oprócz rozmowy uczestnicy wykonują zadania i uczestniczą w zabawach w sali wystawowej.

Przyroda parku, stała ekspozycja w Pałacu Brandta i aktualne wystawy w orońskich galeriach dają możliwość realizowania programów kształcenia zintegrowanego, historii, języka polskiego, plastyki, przyrody i biologii na kolejnych etapach nauczania.

 

Zadzwoń do nas:

tel. +48 48 618 45 16 (wew. 19)

warsztaty@rzezba-oronsko.pl

pn.– pt. w godz. 8:00–15:30

 

Oferta edukacyjna do wystawy Magdaleny Abakanowicz

"W przestrzeni Magdaleny Abakanowicz"

Zapraszamy na lekcje muzealne połączone z warsztatami plastycznymi (10 zł/ uczestnik).

Lekcja muzealna - oprowadzanie  po wystawie, ćwiczenia z materiałem dydaktycznym, treści dostosowane do wieku uczestników (30 - 60 min.)

Warsztaty  - zajęcia praktyczne w sali edukacyjnej, temat do wyboru w zależności od wieku uczestników.

 

Dla młodzieży i dorosłych:

  • A jak Abakanowicz

Zajęcia pozwolą słuchaczom poznanie prac jednej z najwybitniejszych polskich artystek. Treści prezentowane są w ujęciu chronologicznym, ponadto wykład cechuje problemowy charakter – uczestnicy będą mieli okazję prześledzić rozwój form tworzonych przez Magdalenę Abakanowicz. Wykład wzbogaca prezentacja materiału wizualnego.

Cena: 10 zł/uczestnik

Czas trwania: ok. 60 min

 

Dla dzieci i młodzieży

LEKCJA MUZEALNA* + WARSZTAT**

Koszt: 10 zł / uczestnik

Czas trwania: ok. 120 min. ( z możliwością przerwy )

 

*Lekcja muzealna - w czasie zwiedzania dzieci skorzystają z interaktywnych pomocy dydaktycznych, poznają ciekawe historie ilustrowane przez artystów.

**Warsztaty do wyboru:

  • Nie tylko kamień…
  • Tajemnica Ukonu – warsztaty w oparciu o ekspozycję Galerii „Wozownia”
  • Legendy parku – warsztaty tworzenia komiksu
  • Abakany – warsztat tworzenia tkanin

 

GRA TERENOWA

  • Sztuka w przestrzeni – na tropie rzeźby współczesnej

Gra terenowa to alternatywna forma zwiedzania dla młodych miłośników sztuki. Scenariusz gry porusza wątki obecne w twórczości Magdaleny Abakanowicz. Zadania zachęcają do poznawania parku rzeźby i obcowania z naturą.

Koszt: 10 zł / uczestnik

Czas trwania: ok. 60 min

 

Ze względu na ograniczony czas trwania wystawy prowadzimy zapisy na zajęcia pod adresem: warsztaty@rzezba-oronsko.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30–15.30 pod numerem telefonu 48 618 40 27 w. 19

 

Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego