ENG

Dla przedszkolaków

Lekcje muzealne

 

Pałac pełen tajemnic

W miejscu pełnym zagadkowych przedmiotów, wspaniałych pomieszczeń i ciekawej historii rozpoczynamy spacer, podczas którego żaden detal nie może ujść naszej uwadze. Pomysłowość i spostrzegawczość odkrywców pałacowych tajemnic będzie konieczna do późniejszego wykonywania zadań i rozwiązywania zagadek.

Metody: aktywne słuchanie, gry i zabawy edukacyjne, praca z kartami zadań

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Cena: 6 zł / osoba

 

Poszukiwacze leśnych skarbów

Oroński park to inspiracja dla malarzy i rzeźbiarzy. Spacerując po otwartej przestrzeni, można natknąć się na wyjątkowe materiały plastyczne. Naturalne skarby, znalezione podczas wędrówki, zostaną użyte do tworzenia własnych dzieł.

Metody: opowiadanie historii, aktywne słuchanie, gry i zabawy dydaktyczne, analiza materiałów zdjęciowych, różne metody plastyczne

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Cena: 6 zł / osoba

 

Przytul rzeźbę

Kamień, drewno, gips, metal… Czy rzeźba zawsze musi być twarda? Współczesnej historia sztuki udowadnia, że intrygujące formy przestrzenne mogą powstawać z mięciutkich tkanin, pluszu czy gąbki. Uczestnicy zajęć będą mogli stworzyć własne artystyczne przedmioty…

Metody: aktywne słuchanie, pogadanka, analiza materiałów zdjęciowych, zadania plastyczne

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Cena: 6 zł / osoba

 

Warsztaty ceramiczne

Maskomania

Spotkanie oko w oko z zabawnymi, kolorowymi, a czasem strasznymi maskami. Podczas zajęć prezentowane będą przykłady masek wykorzystywanych w różnych kulturach. Na koniec, każdy uczestnik będzie miał szansę zamienić kawałek gliny w maskę wyrażającą dziecięce emocje.

Czas trwania: ok. 1 godz.

Cena: 10 zł / osoba

 

Ceramiczne potwory

Na pewno każdy wyobrażał sobie dziwne stworki – duże, małe, groźne, a może wesołe? W czasie zajęć będzie można stworzyć to co podpowiada fantazja. Zapraszamy na spotkanie z glinianymi figurkami.

Czas trwania: ok. 1 godz.

Cena: 10 zł / osoba

opis opis opis opis opis